#12 Môj pohľad na koronu a nový svet

Môj zápisník

Týmto článkom nedávam žiadne odporúčania a nepíšem o faktoch. Je to iba môj názor.

Kúzelník je majster v manipulovaní ľudí. Využíva medzery vedomého sústredenia. Kúzla sa dejú mimo našu pozornosť. Ukáže nám len to, čo chce, aby sme videli. Na čo chce, aby sme sa sústredili. Tí lepší nám dokonca navodia pocit, že sme krok pred ním a odhalili sme ich kúzlo.

My si až po kúzle uvedomíme, že kúzelník bol v skutočnosti 3 kroky pred nami.

Nie som konšpirátor, ale nie som ani ovca, ktorá nasleduje stádo a svojho baču. Snažím mať otvorené oči a na všetko sa pozerám z oboch strán.

Ochorenie korona je jedna vec. Existuje a ohrozuje naše zdravie. Niektorým aj život. No my znova pozeráme iba na to. Pozeráme iba na chorobu a nevidíme zákulisie. Nevidíme propagandu a zmenu systému.

Myslím, že ľudia, ktorí čakajú na to, kedy sa všetko vráti do takého normálu, aký bol predtým, sa nedočkajú nikdy. Prichádza nový normál. Deje sa to, či chceme alebo nie. Či si to všímame alebo nie.

Nie je to iba o zdraví

Po prvé nespochybňujem závažnosť ochorenia a nie som proti očkovaniu. Očkovanie pomáha. Ja ale nechcem písať o pandémii zo zdravotného hľadiska. Nemám na to vedomosti. Píšem o pozadí korony.

Aj keď, čo tak prevencia? Mal som koronu a jediné odporúčanie od mojej doktorky bolo, že keď mi bude veľmi zle, mám volať záchranku.

Zdesene som si pomyslel, či je to u každého naozaj len o hodení kociek a dúfaní v ľahký priebeh. Ja som to nechcel nechať na náhodu. Našťastie som hladný po informáciách a v tomto mi veľmi pomohol Adam Raw.

Keby sa v médiách namiesto strašenia riešila skutočná prevencia a keby ľudí učili, čo majú robiť, keď koronu dostanú a ako zjemniť jej priebeh, možno by sa vyhlo mnohým hospitalizáciám. Možno keby sa ku pacientom s koronou pristupovalo individuálne a nehádzali sa všetci pozitívni do jedného vreca…

Mne pomohlo to, že som vždy v akej takej kondícií. Pomohli mi dychové cvičenia a hlavne zvýšené dávky vitamínu D3, spolu s K2 a zinkom. Dostatok minerálov a strava z malých a ľahko stráviteľných porcií. Za pár dní som bol úplne fit. Naturálnou cestou, bez antibiotík.

Samozrejme sú aj sofistikovanejšie spôsoby liečby ako monoklonálne protilátky. Na informácie o odbornejšej a adekvátnejšej liečbe pre zmiernenie priebehu a vyhnutiu sa hospitalizácie odporúčam podcast od Dr. Peter A. McCullough a Dr. Robert Malone.

Môj pohľad na pozadie korony

Korona je žiaľ, aj nástrojom manipulácie. Je nástrojom, ktorým si štát systematicky a kontrolovane prinavracia moc do svojich rúk.

Bez moci totiž štát nie je štátom. A my sme ho v posledných rokoch nepotrebovali. Žili sme si až príliš slobodne. Ekonomika bola na vrchole, svet bol otvorený a my sme si zvykli na možnosti. Zvykli sme si na slobodu.

Štát sa ale slobody bojí. Bojí sa, že si ľudia uvedomia, akí sú sebestační. Bojí sa decentralizácie, viď kryptomenové regulácie.

Moc je vždy hlavným záujmom štátu a jednotlivé štáty sú záujmom únií a spojenectiev. Nebudem si naivne myslieť, že to tam končí. Osobne verím v spolok alebo spolky ľudí, ktorí v anonymite a z generácie na generáciu ťahajú nitky nad všetkými.

No štát takúto zmenu nemôže realizovať priamo a nemôže ju ani uponáhľať. Inak by nastal zvrat, nepokoje a možno až občianska vojna. Robí ju postupne a psychologicky. Robí ju v tieni strašiaka.

Osobne to vidím takto:

Máme jasného nepriateľa. Je ním ochorenie korona. Je to najnebezpečnejšie a najsmrteľnejšie ochorenie na svete. Všetky ostatné idú bokom. Aspoň takto je to potrebné predať. Pretože ľudia sa dajú ovládať iba zo strachu alebo z lásky. A strach sa šíri rýchlejšie ako láska. Strach je okamžitý. Láska vyžaduje čas.

V tomto sú najsilnejšie média. Šírenie strachu je v podstate ich každodenný chlieb.

Zamysli sa, kedy si videl/a v správach pozitívnu správu? Kedy boli v správach pozitívne správy vo väčšom pomere ako 10% pozitívnych a 90% negatívnych? Hodinu pozeráš na samé negatívne správy a na konci ti pustia jednu pozitívnu, pretože ten posledný pocit si zapamätáš najviac. A na ďalší deň sa k tomu vrátiš znova, pretože správy z predošlého dňa už nie sú aktuálne.

Je dôležité ovládať všetkých, pretože výnimky vytvoria precedens. Je ľahšie hodiť všetkých do jedného vreca. Všetci sú teda riziková skupina a každému hrozí smrť. Všetkým je potrebné nastaviť nelogické opatrenia, ktoré nemajú nič so skutočnou ochranou zdravia. Majú však všetko s kontrolou ľudí.

Je ľahšie nás držať v strachu a šikanovať ako vzdelávať alebo nechať zodpovednosť za svoje správanie v rukách každého človeka individuálne.

Nie je efektívne zamerať sa na ohrozené skupiny, pretože tie už nie sú tak produktívne ako tie ostatné. Osobná zodpovednosť je vecou slobody a to jednoducho nevyhovuje. Na mieste sú hlúpe reštrikcie, ktoré sú symbolom moci.

Strach sa šíri účelovo, ale všetko má svoj limit.

Po určitej miere je potrebné dať ľuďom nádej. Inak by upadli do apatie a na všetko by rezignovali.

Štát nám teda predstaví nádej v podobe jedinej možnej záchrany a to vakcíny. Ukáže nám cieľ, ktorý je už v nedohľadne. No každým jedným krokom vpred sa nám vzdiali o ďalšie dva kroky. Ešte jedna vlna, ešte druhá, tretia, štvrtá dávka. Ešte je potrebné, aby bola zaočkovaná celá populácia.

V tomto bode už nie je nepriateľ korona, ale nezaočkovaní ľudia. Oni sú dôvod, prečo ešte nie sme v cieli. Tu má už štát vyhraté, pretože ľudia začínajú bojovať zaňho. Uctievajú jeho autoritu a pokojne zanevrú aj na vlastnú rodinu, len aby pomohli k splneniu cieľa.

U mnohých ľudí nastupuje tzv. štokholmský syndróm. To je keď rukojemník začne cítiť sympatiu a súcit voči svojmu únoscovi, resp. páchateľovi. Niekedy ho dokonca začne ochraňovať alebo až milovať.

Korona ľudí rozdeľuje a to je pre kúzelníka dobré, pretože môže v pozadí kúzliť. Môže aj riskovať a skúsiť väčšie kúzla, pretože všetka pozornosť smeruje na chorobu. Má na nich dostatok času.

A keď niekto náhodou kúzlo prekukne, jednoducho hodí vinu na koronu. Ňou môže viniť všetko. Zvyšujúce sa ceny, zrušenie pracovných miest, obmedzenie slobody, stratu súkromia a jej digitalizáciu či kontrolu všetkých osobných údajov. Jediná odpoveď – korona. A ľudia to akceptujú.

Korona možno o rok, dva či desať zmizne a možno tu s nami bude už stále. Možno ju porazíme, keď budú úplne všetci zaočkovaní a možno sa len znova posunie cieľ a predstaví nová nádej.

Jedno je ale isté, všetci tí, ktorí vidia cieľ ako návrat do starého sveta, zostanú sklamaní.

Môj pohľad na nový svet

Zmena je nevyhnutná, pretože nežijeme udržateľne a preto nevravím, že je iba zlá.

Postupne prichádza nový svet a je len na nás, ako sa k nemu postavíme. Zmenu neovplyvníme, ale ovplyvníme náš postoj. Či budeme žiť v strachu, podliehať každej autorite a pozerať iba na tie zlé zmeny. Alebo začneme myslieť za seba a zameriame sa na dobré zmeny a nové príležitosti.

Ja nechcem žiť v minulosti, pretože tak nikdy neuvidím pred seba. Ja chcem žiť slobodne.

Zvyšovanie cien je pre planétu dobré, pretože ekológia súvisí s ekonómiou. Všetko máme z našej planéty. Nič nám tu nespadlo z neba. A keďže sa produkovalo, ťažilo a vyrábalo stále viac, logicky sa tlačili ceny dolu.

Banky môžu vždy vytlačiť viac peňazí, ale naša planéta nemá neobmedzené zdroje. Tento krok je nevyhnutný, ak chceme žiť udržateľnejšie.

Aj v tomto prípade môžeme reagovať dvojako. Môžeme sa trápiť, ako všetko zdraželo a lamentovať nad niečim, čo neovplyvníme. Alebo môžeme byť sebestačnejší a preferovať kvalitu nad kvantitou.

V novom svete tiež zanikne kopec povolaní a ľudí nahradí technológia všade tam, kde môže. A znova môžeme reagovať dvojako. Môžeme plakať a strachovať sa o budúcnosť. Alebo môžeme vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a rozvíjať to, na čo máme predpoklady.

Môžeme si uvedomiť, že technológie iba šetria čas a chybujú menej ako ľudia. Čím nás odbremeňujú. Tým pádom sa môžeme venovať zmysluplnejším veciam a robiť niečo, v čom nás len tak ľahko nenahradí stroj. Svet vždy uvíta kreatívnych ľudí, pretože kreativitu nenahradí nič.

Recept na úspešnú kariéru už nie je byť iba najlepší, to 1% v danej oblasti. Recept je byť len lepší ako priemer, v top 25%, ale v 2-3 oblastiach.

Môžeš byť dobrý v písaní, v top 25%. Môžeš byť dobrý v technológiách, v top 25%. Spoj to a máš kariérnu cestu, po ktorej kráčať. Pridaj k tomu ďalšiu oblasť, napr. marketing a si nenahraditeľný.

V novom svete je najlepšia investícia do samého seba. Do svojho zdravia a vzdelania. Do kvalitných potravín, suplementov a kníh.

V novom svete je najcennejšia schopnosť vytvárať si vlastný úsudok. Je to ďaleko lepšie ako len hluché počúvanie autorít. Bez jediného zamyslenia sa nad tým, čo robíme. Máme vlastný mozog, tak ho používajme.

Ja kašlem na dôchodok. Systém je už teraz neudržateľný. Matematika jednoducho nepustí. Starý systém ma nezaujíma. Nespolieham sa na to, že sa o mňa postará štát. Nepostará. Beriem to do vlastných rúk.

Radím ti, špor si alebo ešte lepšie investuj vo vlastnej réžii už teraz, hoci len začínaš pracovať. Čím skôr začneš, tým skôr budeš finančne zabezpečený/á.

Nesleduj média a nestresuj sa. To sú nástroje starého systému. Buď viac offline. Informácie si vyhľadávaj aktívne podľa toho, čo ťa zaujíma a v čom potrebuješ odpovede. Nenasávaj ich pasívne.

Vytváraj si podmienky na to, aby si mohol/a žiť po svojom. Postupne krok po kroku. Život je krátky na to, aby nám z neho ukrajovali cudzí ľudia, ktorým sme my ukradnutí.

Ja nechcem, aby o mojom živote rozhodovalo 150 ľudí v pléne, ktorých jediný skutočný záujem je vlastné zvolenie o ďalšie 4 roky. Čas mi nikto nevráti.

Nikto nevie čo bude. Nikto nemá krištáľovú guľu. S otvorenými očami si však napred väčšinou oviec, ktoré si nepripúšťajú realitu a nevidia ďalej ako im to ukážu.

S otvorenými očami objavíš svoju vlastnú cestu. Pochopíš, že nemusíš kráčať iba po tej jednej vychodenej.

Share This