#14 Môj ideálny život

Môj zápisník

Zobudím sa pred svitaním, zatiaľ čo ostatní ešte spia. Niežeby sa mi nechcelo spať, ale potrebujem to kvôli sebadisciplíne. Viem, že keď sa preberiem, tak si poďakujem. Ten pocit výhody z prebudenia pred „nepriateľom“ mi dodá energiu.

Po zobudení vyjdem von a na dve minúty vleziem do kade s ľadovou vodou. Predýcham prvé sekundy a potom si užijem moment, kedy sa môj strach zmení na eufóriu. Po vylezení z vody sa cítim ako kráľ.

Hneď na to pôjdem na krátku prechádzku k lesu. Je to moja forma meditácie. Chôdzou si vyčistím myšlienky a navyše si tak zahrejem telo. Vezmem si so sebou len malý zápisník a pero, keby mi napadla cenná myšlienka.

Po návrate domov otvorím garáž, kde mám zriadenú posilňovňu. Pustím si audio knihu alebo podcast a na hodinu si silovo zacvičím. Milujem ťažké, silové tréningy a komplexné cviky, kde využívam len vlastné telo a externé závažia. Nepotrebujem stroje a preto ani žiadne nemám. Mám len veslovací trenažér a bežiaci pás, ktorý využívam na zahriatie. Na kardio tréning mi stačí boxovací mech.

Po odcvičení a sprche ma čaká prvé jedlo dňa. Je založené na živočíšnych bielkovinách a tukoch. Sacharidy si nechávam až na neskôr, aby mi neotupovali mozog. Po jedle si sadám za stôl a začínam písať.

Ak mám zlý deň, tak napíšem aspoň 2 strany a zabalím to. Ak mám dobrý deň, tak píšem dovtedy, pokiaľ cítim, že mi to ide prirodzene. Píšem až do bodu, kým krivka úrovne môjho písania nezačne klesať. Vtedy prestanem, lebo viem, že čokoľvek ďalej napíšem, budem musieť na ďalší deň opravovať.

Je približne obed a ja viem, že som týmto vyhral svoj deň. Ak už po zvyšok dňa neurobím nič navyše, tak som aj tak spokojný.

Som spisovateľ a živím sa písaním kníh. Poobede si vyčlením hodinu až dve na dohody, riešenie problémov, maily a telefonáty. Zvyšok dňa venujem ľuďom, na ktorých mi záleží a bežným povinnostiam života.

Večer s partnerkou čítame knihy alebo si pozrieme nejaký film či seriál. Pred spaním ešte absolvujem krátky saunový rituál a môj deň je na konci.

Žijem v dome, v malej dedinke obkolesenej prírodou. Za domom mám skromnú záhradku, kde pestujem len to, čo potrebujem. Moju stravu tvoria celistvé potraviny, ktoré nakupujem od lokálnych farmárov. Mám mrazničku plnú diviny a toho najkvalitnejšieho mäsa. Používam aj doplnky výživy, ktoré si zaobstarávam od tých najčistejších výrobcov z celého sveta.

V dome mám veľkú knižnicu a útulnú pracovňu. V garáži mám vlastnú posilňovňu a vedľa nej malú saunu a kaďu s vodou. Cez terasu vchádzam do dvora, kde je altánok, bazén a na konci vybetónovaná plocha s basketbalovým košom, na ktorý si zahádžem vždy, keď chcem prísť na iné myšlienky.

Mám tiež zvieratká, konkrétne psa a mačky. A jazdím na mojom vysnenom type auta – pickup truck.

Môj dom je moje kráľovstvo, kde mám všetko, čo potrebujem k životu. Tu píšem, tu na sebe pracujem a tu relaxujem.

Nemám šéfa a nikomu sa nemusím zodpovedať. Nemusím si pýtať voľno ani si vyčleňovať dni a peniaze na dovolenku. Žijem prítomnosťou a cestujem vtedy, keď to tak cítim. Peniaze sú pre mňa prostriedok slobody, aby som mohol žiť tak, ako chcem. Slobodne. To je môj ideálny život.

Napíš si aj ty svoj ideálny život

Opíš svoj ideálny život a potom si to vytlač na papier a maj ho na očiach. Alebo si ho odlož a pripomínaj len vtedy, keď si na dne a nevidíš v živote zmysel.

Tak či tak to urob. Tým, že si svoj ideálny život zadefinuješ, ho aspoň dostaneš do podvedomia. A tvoje podvedomie bude pracovať na tom, aby si sa k svojmu snu priblížil/a.

Samozrejme, nič sa neudeje len tak. Nečakaj zázrak bez práce. No keď raz vieš, čo chceš, tak skôr objavíš príležitosti a cestu, ktorou sa vydať. Tvoje podvedomie sa ti bude prihovárať vnútorným hlasom a poslúži ti ako kompas.

Bez cieľa totiž nikdy neskóruješ.

Share This