Aký bol event – Unleash the Power Within od Tonyho Robbinsa?

Môj zápisník

Prácu Tonyho Robbinsa sledujem už cez 10 rokov a nielen pre mňa je jednotkou v oblasti sebarozvoja. Od roku 1980 pomohol miliónom ľudí, koučoval stovky elitných športovcov, hercov, politikov a miliardárov.

Prečítal som zopár jeho kníh, videl som záznamy z jeho seminárov. 3x som absolvoval jeho jediný bezplatný event, ktorý prebieha raz ročne v januári. A až tento rok som sa odhodlal, že skúsim aj platený event a to hneď ten najväčší – Unleash the Power Within.

Od korony prebieha virtuálne prostredníctvom Zoom a je v angličtine. Trvá 4 dni, je naživo a každý z týchto dní trvá 12-15 hodín. Lístok som kupoval v akciovej cene 495$. Inak stojí 695$.

Prvý deň

Približne som vedel, do čoho idem, preto som si dal prísľub, že zahodím všetky predsudky.

Tony je zástanca vrcholného stavu energie, pretože bez energie človek nespraví nič. Preto stále využíva krátke a intenzívne zmeny fyziológie tela na nakopnutie vnútorného stavu. V praxi je to tak 10-60 sekundové tancovanie, skákanie na mieste, pokrikovanie alebo hocičo podobné.

Povedal som si, že do všetkého pôjdem na 100%. Keď mám tancovať, tak to urobím. Ak sa mám nahlas hecovať, budem. Keď mám zodpovedať otázky a podeliť sa o odpovede, urobím to.

Prvý deň začal o 14:00 a takmer 60 000 účastníkov bolo rozdelených do menších skupín po 300 ľudí. Ja som bol v skupine č. 47. Skoro všetci sme mali po celý čas zapnutú kameru. Nebolo to povinné, ale odporúčané, tak som to urobil.

Event začali teamleadri jednotlivých skupín a pre mňa to boli 2 hodiny zbytočných rečí. Vynárali sa mi pochybnosti a chcel som to vzdať. Až potom prišiel Tony a to ma upokojilo. Ostal do konca.

Prvé hodiny sa podobali na januárový event. Z 50-80% zazneli tie isté informácie, čo ma znova trochu demotivovalo. Postupne však išiel viac do hĺbky a s novými informáciami mi všetko dávalo ešte lepší zmysel.

Januárový event bol len výcuc z toho, čo odznelo teraz.

Počas dňa prebehli 3 cvičenia. V každom z nich sme dostali otázky, ktoré sme si mali zodpovedať na papier. Po písaní prišla na rad moja nočná mora. Náhodne nás rozdelili do miestností s inými účastníkmi. V trojici alebo v štvorici sme tam na 15-20 minút medzi sebou zdieľali svoje odpovede.

Keď som rozprával ja, tak som sa celý čas červenal. Všetci boli ale tak milí, že moja hanblivosť rýchlo opadla. Cítil som až rodinnú atmosféru a fascinovalo ma, ako sa všetci dokázali úprimne otvoriť cudzím ľuďom. Ako som to dokázal aj ja a hlavne, ako sa mi zakaždým veľmi uľavilo.

Tony pokračoval v témach ako sezóny v živote aj vo svete, presvedčenia, vzorce správania, energia, emočné domovy, strach, sily vytvárania a hodnoty ľudských potrieb.

Donútil ma nazrieť na svoj život a odpovedať si otázky, ktoré mi predtým nikdy ani len nenapadli. Zažil som kopec aha momentov, vďaka ktorým som lepšie pochopil samého seba.

Tento deň trval 15 hodín a posledných 5 som sa od únavy poriadne premáhal, ale zároveň som chápal tú lekciu. Že len takéto totálne ponorenie sa dokáže vynútiť zmenu. Naštartuje momentum.

Na konci dňa každý z nás prelomil dlaňou karate dosku ako symbol zmeny. Predtým by som si to nepriznal, ale bol to naozaj silný zážitok a pocit zmeny vo mne hlboko zarezonoval.

Druhý deň

Tento deň bol bez Tonyho, pretože jeho hlasivky potrebovali oddych. Zo začiatku som bol skeptický, platím predsa za Tonyho, nie za iných speakrov. No veľmi rýchlo som zmenil názor.

Deň odštartoval Joseph McClendon III a svojou charizmou držal Tonyho latku. Venoval sa témam ako ultimátna formula úspechu, piliere trvácnej zmeny, piliere progresu, ako udržať zmenu a momentum, ako na tvorbu cieľov podľa kolesa života a ako komunikovať rečou tela.

Tancovalo sa ešte viac než s Tonym, no akosi som si na to zvykol a naozaj mi to dodávalo prílev energie na sústredenie.

Znova sme mali 3 cvičenia v skupine 3 ľudí po 15 minút. Už mi to išlo ľahšie a rozprával som aj viac, než len v rámci zadania. Reagoval som na odpovede ostatých. Väčšina účastníkov bola z Ameriky a mali pochopenie, že angličtina nie je môj rodný jazyk. Vždy ma milo povzbudili.

V polovici dňa prišla na pódium Siri Lindley a jej inšpirujúca prednáška dojala takmer každého. Aj mňa. Rozprávala o svojom živote a o prekonávaní prekážok, o odpúšťaní, o dôležitosti výberu správnej skupiny ľudí a o viere v seba.

Po jej prednáške pre mňa začal druhý deň upadať na kvalite.

Prednáška Todda Hartleyho ma nudila a rovnako aj moderovanie Scotta Harrisa. Nehovoriac o otravnom a zbytočne dlhom up-selle, ktorý začal.

Takmer 2 hodiny nám prezentovali ďalšie programy Tonyho Robbinsa a motivovali nás ku ich zakúpeniu. Motivovalo to aj mňa, keby však nestáli 5 000 – 10 000$. No hlavne, keby to tak intenzívne netlačili.

Tento deň trval 12 hodín.

Tretí deň

Znova prišiel Tony a tretí deň bol prelomový. Je to najsilnejší deň celého UPW.

Tony rozprával o progrese, o tvorbe stratégie, o vyšších štandardoch a o tom ako byť v živote výnimočný.

Potom sme všetci absolvovali tzv. priming. Je to jeho vlastná technika riadenej meditácie vďačnosti. Pri nej som sa rozplakal, čo je u mňa vzácne. Bolo to pre mňa tak silné len vďaka tomu, že som si dovolil vypnúť hlavu a povolil som uzdu emóciám.

Vtedy som si dal záväzok, že touto meditáciu začnem každý deň. Na priming stačí 10 minút a totálne to zmení smerovanie dňa.

Ďalej deň pokračoval ku kľúčovému procesu dňa, tzv. Dickens process. Ten je o zničení našich 2-3 najväčších limitujúcich presvedčení a vytvorení nových.

Naše presvedčenia sú v nás zvyčajne hlboko vryté a Tony na ich preprogramovanie využíva techniky NLP.

V skratke išlo o vyvolanie čo najväčšej krátkodobej bolesti, následného hnevu a potom zosmiešnenia starých presvedčení. Je to detailne vedený proces pri ktorom som sa znova rozplakal. Podarilo sa mi zbaviť svojich bullshit presvedčení a nahradiť ich novými.

Po tomto procese som sa cítil živý a plný pozitívnej energie.

Nasledoval proces oslavy nového „ja“ a miestami som mal pocit, že sa event premenil na diskotéku. Všetci tancovali, vrieskali, skákali a trvalo to takmer hodinu. Prekvapilo ma, že som to tak cítil aj ja a podvolil som sa tomu.

Tony následne odišiel a po prestávke nám pustili video z jeho eventu, kde rozprával o tom ako sa dá dosiahnuť majstrovstvo v akejkoľvek oblasti života. Viac sa už nevrátil a nasledovalo ďalšie hluché pásmo plné up-sellu.

V tento deň sme mali len jedno cvičenie v malej skupinke.

O 3 ráno prišla nelogická hodinová prestávka a ja som mal sto chutí ísť spať. No keďže som si povedal, že idem naplno, tak som počkal. O 4 prišiel na pódium posledný spíker dňa a to Jon Dorenbos.

Zachránil môj dojem skazeného záveru tohto úžasného dňa. Bol vtipný, inšpiratívny a hlavne maximálne úprimný. Rozprával zo života a nadchol ma až tak, že som ešte hodinu nedokázal zaspať. Tento deň bol najdlhší a trval 16 hodín.

Štvrtý deň

Ani na posledný deň sa už Tony neukázal a ja som mal znova nízke očakávania. Myslel som si, že to najlepšie je už za nami a event skončí len na výpary. A mýlil som sa!

Bol to ďalší úžasný deň plný praktických informácií o zdraví, vitalite, biznise a našom poslaní.

Tému zdravia odprezentoval Joseph McClendon III. Vyťahoval informácie z knihy Tonyho Robbinsa – Life Force a na túto tému nám pustili aj zopár videí. Doplnili ho Dr. Mark Hyman a Jillian Michaels. Hoci som so zopár bodmi nesúhlasil, stále to bolo prínosné.

O podnikaní a vplyve prednášala Jamie Kern Lima. Rozprávala svoj príbeh a jej lekcie, no tie boli viac menej všeobecné.

Oveľa viac ma prekvapil ďalší hosť Dean Graziosi. Predstavil svoje rokmi overené rady na uzatváranie medzier v živote medzi tým kde sme a kde chceme byť. Venoval sa tiež téme biznisu a vďaka nemu som získal úplne nový pohľad na princípy predaja.

V tento deň sme mali len 1 cvičenie v skupine 3 ľudí, no práve z neho si odnášam jeden z najväčších zážitkov celého UPW.

Keďže mali všetci účastníci zapnutú kameru, tak som si už deň predtým všimol, že medzi účastníkmi eventu je aj Dr. Jemma Green. Je to zakladateľka kryptomeny Powerledger, v ktorej mám peniaze už od r. 2018.

Hneď som si predstavil, aké fascinujúce by bolo, keby sme počas cvičenia skončili v rovnakej miestnosti. A zrazu sa to stalo!

Náhodne nás rozhodili do miestností a ja som neveril vlastným očiam, keď som uvidel jej meno. Boli sme tam traja, no tretia účastníčka sa hanbila, takže som skoro celých 20 minút viedol rozhovor s Jemmou.

Priznal som sa jej, že ju poznám a že investujem do jej tokenu. To ju potešilo až tak, že mi poslala svoju knihu, ktorú napísala so spoluautorom Chrisom Vossom. Rozprávala mi o sebe a cez kameru mi ukazovala kde býva. Zaujímala sa aj o mňa, prečo som na UPW a po celý čas bola veľmi priateľská a otvorená.

Nechápal som, či je to vesmír, náhoda alebo čokoľvek iné, no úplne mi to spravilo deň.

Na záver eventu prišiel pranický liečiteľ Master CO a spoločnou meditáciou ukončil event. Nikdy som týmto druhom meditácií neveril, pretože mi nefungovali. Tentokrát to ale bolo iné a skutočne som cítil, že to so mnou niečo robí.

Posledný deň trval 12 hodín.

Stálo to za to?

Áno, ale iba pre to, že som do toho išiel na 100%. Ak by som sa držal predsudkov a svojej logiky, tak by som bol určite sklamaný. Odniesol by som si síce 20 strán cenných poznámok, ale vnútorne by ma to nezmenilo.

Bez maximálnej snahy a odovzdania sa by mi meditácia priming alebo Dickens proces nedali vôbec nič.

Keby som ostal v komforte, tak si nezapnem kameru a nezapojím sa do žiadnych z cvičení. No keďže som to spravil, tak si ešte viac verím v angličtine. Viac verím tomu, že ľudia sú vo svojej podstate dobrí. Chápem, aké oslobodzujúce je otvoriť sa tým, ktorí skutočne počúvajú.

Som vďačný, že som odhalil svoje bolestivé odpovede skrývajúce sa vnútri.

Vďaka tomu som zmiernil svoje komplexy a odstránil moje limitujúce presvedčenia. Mám jasnejšie v tom, kto som a čo v živote chcem. Som otvorenejší, viac si verím a viac sa mám rád.

Malo to aj svoje mínusy.

Na UPW bolo naozaj veľa tancovania a pokrikov, ktoré by som ako nezainteresovaný odsudzoval. Na vlastnej koži som sa síce presvedčil, že to funguje, no aj tak toho bolo na mňa príliš. Otravovalo ma aj miestami zbytočné naťahovanie času a prehnaný up-sell. To sú ale jediné mínusy, ktoré mi napadli.

Unleash the Power Within určite odporúčam. Naštartoval moje momentum a dal mi praktické zdroje ako pokračovať ďalej. Ukázal mi cestu a teraz je len na mne, či ten pohyb udržím.

Viem, že ak neurobím nič, tak moja motivácia o pár dní opadne a ja sa znova vrátim do starých koľají. A to už odmietam.

Share This