Úspešní introverti #2 – Emma Watson

Úspešní introverti

Ak by ju niekto náhodou nepoznal, Emma Watson je Britská herečka, modelka a aktivistka. Najviac ju preslávila rola Hermiony vo filmovej ságe Harry Potter.

Emma Watson je introvertka, no sama to do určitého veku nevedela. Zastihol ju podobný osud ako mnoho ďalších introvertov.

Emma mala vždy reputáciu ako anti-párty dievča. Nechodila sa von zabávať ako jej rovesníci. Niektorí ľudia ju za to obdivovali. Chválili ju, že je cool, keď dokáže odolávať návštevám párty a klubov a nepotrebuje sa opíjať alkoholom.

V rozhovore s Tavi Gevinsonovou sa priznala, že to nikdy nebola jej vedomá voľba. Povedala, že taká jednoducho je. Je introvertný človek.

Dodala, že párty a podobné spoločenské akcie v nej vždy spôsobovali nadmernú stimuláciu. Keď nejakú navštívila, zvykla pravidelne odbiehať do kúpeľne, len aby si mohla oddýchnuť. Potrebovala pauzy od ľudí, inak cítila úzkosť.

Tiež priznala, že neznáša rozhovory o ničom. Nedokáže sa dlho sústrediť na niečo, čo ju nezaujíma.

Potom poukázala na knihu Ticho od Susan Cainovej a prezradila, že sa v nej našla. Kniha ukazuje, ako veľmi je dnešná spoločnosť nastavená pre extrovertov. A keď nie si extrovert, cítiš tlak, že je s tebou niečo zlé.

Zažila to na vlastnej koži. Sama si vyčítala, že je s ňou niečo zlé, lebo nerada chodila von a nechcela robiť to, čo robili jej kamaráti.

Moment kedy zistila, že je introvertka, považuje za veľmi silný v jej živote.

Necíť sa hlúpo keď nemáš rád/a to, čo všetci ostatní predstierajú, že milujú.

Emma Watson

Emma Watson využíva svoj dar rozumu

Emma je naozaj múdra. Jej IQ je takmer 140. Sama uviedla, že nechce byť len herečkou.

Je to poctivá študentka a úspešne promovala na Brownovej univerzite. A vzdeláva sa aj naďalej, pretože ju vzdelanie motivuje.

Využíva ho vo svojej aktivistickej kariére. Nebojí sa označiť za feministku, ktorá bojuje za rovnosť žien. Už v roku 2007 sa vyjadrila ku svojej postave Hermione z Harryho Pottera. Povedala, že je v médiách až príliš veľa hlúpych dievčat a preto sa ako Hermiona nebojí byť múdra. Práve naopak.

Emma si myslí, že je na svete veľa múdrych a šikovných žien, ktoré nenapĺňajú svoj potenciál, pretože si neveria.

Považuje tak za svoje poslanie búrať konvencie, zaužívané pravidlá a presvedčenia. Nabáda ženy a dievčatá, aby sa nebáli byť samé sebou. Bojuje proti dogmám, ktoré hovoria, že na ženách je najdôležitejší vzhľad.

Emma podporuje ženy, aby sa nebáli vyčnievať aj inak ako vzhľadom. Vzhľad nie je dôležitejší ako rozum a charakter človeka.

Slabé stránky neznamenajú stopku

Kvôli svojej hereckej kariére a role aktivistky sa musela naučiť vystupovať pred publikom. Priznáva, že je to pre ňu do dnes nepríjemné. Cíti sa nervózne a pochybuje o sebe.

Uvedomuje si však, že problematika, ktorú prezentuje je dôležitejšia ako ona sama. Musela sa naučiť prekonávať. Pred každým prejavom sa až extrémne dôkladne pripravuje, čo je na jej prejavoch aj vidieť. Sú naozaj kvalitné a hodnotné.

Som skutočne plachá, spoločensky nemotorná, introvertná osoba.

Emma Watson

Pri akejkoľvek socializácii sa Emma vždy prísne sleduje. Povedala, že nie je extrovertná ani pri kamarátoch. Miluje ich, no nie je ten typ, ktorý dokáže hulákať a tancovať, keď má okolo seba priateľov.

Je slávna a ľudia na ňu majú vysoké očakávania, čo ju desí. Pri spoznávaní nových ľudí ešte stále cíti nátlak. To ju však neodrádza. Socializácia je pre ňu náročná, ale nedáva to najavo. Naučila sa s ňou pracovať a zvládať ju.

Emma sa svojou introvertnosťou nelíši od ostatných introvertov. Využila však svoje silné stránky a pracovala na tých slabých, čo jej s dávkou šťastia prinieslo úspech.

Share This